Jemné vlasy se mohou zdát prokletím, ať děláte, co děláte, vždy po noci máte vlasy splihlé jako slepice.  Ptáte se, jak tomu zabránit? Je to vůbec možné? 

Ano, je. Všechno tkví v dobře zvoleném střihu. Dříve však než se vydáte ke kadeřnici, měli byste o svých vlasech něco znát. Jemný vlas oproti silnějšímu vlasu je mnohem tenčí. Středně hustý vlas má cca 90 mikrometrů, jemné vlasy jsou ještě tenčí, pouze 70 mikrometrové. Jemné vlasy jsou na rozdíl od hustších a silnějších vlasů mnohem pružnější. Jenomže právě proto mají vlasy větší tendenci splihnout. Takovéto vlasy jsou mnohem náchylnější k poškození, a proto potřebují zcela speciální péči.

Základní pravidla účesu pro jemné vlasy

 1. Tato péče nespočívá pouze v tom, že si hlavu budete mýt pouze ráno, ale také i v tom, že kadeřnici budete navštěvovat poměrně často, a to jednou za šest týdnů. Nejde ani tak o výrazné ostříhání, bohatě postačí, když vám kadeřnice zkrátí vlasy alespoň o 3 mm. Tento sestřih okamžitě vaše vlasy rozhýbe, osvěží je, přidá jim na objemu a načechrá je.
 2. Pozor, mezi další základní pravidla také patří to, že si své vlasy rozhodně nenechávejte prostříhat! To si mohou dovolit jen ženy se silnými a hustými vlasy. Vám by to ještě více ubralo na objemu.
 3. Také byste měly vědět, že pro jemné vlasy nejsou dlouhé účesy zrovna tou nejlepší volbou. Ideální nejsou ale ani příliš krátké vlasy. Nejlepší střihy se pohybují v sekci krátkých a polodlouhých střihů. Volba střihu by rovněž měla korespondovat i s tvarem vašeho obličeje a dalšími aspekty.
 4. Precizní střih je u jemných vlasů základ. Vhodné střihy jsou postupně sestříhané, vrstvené, terasovité.
 5. Jemným vlasům sluší patky a ofiny, tak na ně nezapomínejte.
 6. S optickým dojmem hustých vlasů vám mohou pomoci melíry. Jde však o jemné melíry s tenkými prameny, tón v tónu.
 7. S hustotou a nadýchaným vzhledem vám může pomoci i barva. A pozor, nemusí se vždy jednat o nějakou razantní změnu, ale pouze o jemnou změnu tónu. Barva vlas posílí, učiní jej silnějším a celý účes působí objemněji.
 8. Nejlepším střihem pro jemné vlasy jsou mikáda. Ty mohou být různá. Naprostým TOP mezi mikády je však mikádo do podkovy.
 9. Účesy můžete zpestřit i jinak. Delší vlasy můžete maskovat tupírováním, vytvořením puff v horní části hlavy a podebrání spodní části vlasů do culíku. Hra s pěšinkou jemným vlasům rovněž svěží. Největší kouzlo mají lehce zvlněné vlasy. Všeobecně texturované účesy jemným vlasům velmi svědčí, bohužel jelikož jsou tyto vlasy velmi pružné, příliš dlouho nevydrží. Na výrobu vln užívejte nahřívací natáčky. Rozhodně se vyhněte natáčkám na suchý zip.
 10. Jemným vlasům také svědčí halabala účesy, tedy uniklý pramen tu a uniklý pramen tam.
 11. Pokud máte jemné vlasy, které navíc nejsou ani příliš husté, vůbec se neostýchejte sáhnout po clip-in.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *