Majitelé jemných vlasů jsou velmi často nešťastní z toho, co jim příroda nadělila a závidí všem těm s hustými hřívami. Největší neštěstí pak je, když jsou ty jemné vlasy ještě k tomu i řídké. Každá i sebe víc beznadějná situace má nějaké to řešení. U jemných řídkých vlasů tomu není jinak. Základem však je volba správného kadeřníka a dále pak i správná volba účesu, který budete pravidelně obnovovat a udržovat.

Ano, je tomu vskutku tak, i vy můžete působit, že vaše vlasy jsou husté, i když vám vlasy ve skutečnosti nenabydou. Šikovný kadeřník správným střihem docílí optického klamu. Dříve než navštívíte kadeřníka, měli byste vědět, že pro vaše vlasy je důležité pravidelné stříhání v poměrně krátkých intervalech, a to jednou za 6 týdnů. Také se smiřte s tím, že pro vás dlouhé vlasy, culíky a tupírování není to pravé ořechové. Vy se musíte pohybovat v jiné délkově rovině.

Účesy pro jemné řídké vlasy

Účesy pro jemné a řídké vlasy se pohybují v kratší až polodlouhé sekvenci, kdy vlasy jsou sestříhány tak, aby opticky působily bohatším dojmem. Jemné vlasy je proto důležité rozpohybovat a dát jim šmrnc, život a šťávu. Ano právě pro vás jsou ideální rošťácké rozcuchané účesy, jež v konečném výsledku působí tak mladistvě.

  1. Tak trochu rozpustilý, leč roztomilý účes vytvořený z krátkých vlasů, jež jsou sestříhávány postupně od vrcholu hlavy směrem dolů, a to po celé délce účesu. Vlasy jsou pak rozcuchány.
  2. Další vhodný sestřih je rovněž krátký a jeho alfou a omegou je perfektně střižená ofina na patku. Vlasy jsou zde sestříhány od vrcholu a postupně vrstveny na sebe.
  3. Jemným řídkým vlasům rovněž svědčí jemně seřezané mikádo. Pozor jde o účes vytvářený břitvou. Tento velmi efektivní účes vám dodá na objemu a vlasům vdechne život.
  4. Slušet vám bude i asymetrické mikádo, kdy přední vlasy budou delší, než zadní.
  5. Dalším slušivým účesem pro řídké a jemné vlasy je ten, kdy ofina volně dolů tak, aby měkce spadla na postupně sestříhané boční strany vlasů.
  6. Ženám s řídkými jemnými vlasy sluší i účes, jenž je sestříhán postupně okolo obličeje. Vlasy jsou přitom vzadu delší, než vpředu. Opticky si zde s objemem můžete pomoci i s melírem tón v tónu.
  7. Vlasy dlouhé až na ramena. Tak to je maximální délka řídkých jemných vlasů. I zde však platí, že musí být vrstveně sestříhány.
  8. Střih podle čepice je velice elegantní a dovoluje vlasům překrýt řídké oblasti na zátylku. Vrstvy by navíc neměly mít konečky ve stejné linii. Cik cak střih umožní větší hru a variace účesů.
  9. Vrstvený polodlouhý účes dovedně skryje řídká místa. I tento střih by měl být tupý s nestejnými konečky vlasů.

Varování. Vyhněte se prostříhání vlasů, protože by vám to ještě více ubralo na objemu. Takovéto stříhání je vhodné pro husté vlasy.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *