V rámci samoléčby při potýkání se s vypadáváním vlasů je koupě šamponu proti padání vlasů. Dnes však drogérie a lékárny nabízí ohromné množství těch nejrůznějších přípravků, které se od sebe liší nejen značkou a obsahem, ale i cenami. Vybrat si ten pravý může být pak pěkně obtížné. Co s tím?

Aby byl šampon účinný, měli byste v prvé řadě vědět, příčinu – důvod, proč vám vlasy vypadávají. Podle toho se pak zaměříte na obsah lahvičky. Všeobecně by pak takový šampon proti padání vlasů měl obsahovat látky, které zvyšují prokrvení vlasové pokožky, dále pak obsahují keratinin a další složky, jež se starají o ochranu vlasu, a také tu nesmí chybět vitamíny, minerály a další prvky, starající se o výživu vlasů, vlasového folikulu a vlasové pokožky. Ten další výběr je na vás. Jde o individuální záležitost. To, co může pomoci vám, nemusí se u druhého ujmout, byť se potýká s naprosto totožným problémem. Při výběru se můžete poradit se svým lékařem, dermatologem nebo lékárníkem. Počítejte s tím, že cena těchto šampónů se pohybuje od jedné stokoruny po šampony stojící i několik tisíc korun. Při výběru můžete obchodníka požádat o testery.

O jednotlivých značkách

Plantur 39

Má tento rok nejlépe nastartovanou reklamní kampaň, je jej možné vidět de facto všude. Jde o šampony německého výrobce. Přípravky si můžete koupit na internetu, v lékárnách a vybraných salonech. Šampony obsahují aktuální hit – kofein, a dále fytoflavonoidy, které vlasy chrání.

Revita

Šampony Revita přichází z laboratoře Revita. Šampony se zaměřují na snížení hladiny testosteronu ve vlasové pokožce, dodávají antioxidanty, obsahují kofein, karnitin, biotin, měď, MSM, aminokyseliny a mnoho dalších velmi účinných látek zabraňující padání vlasů a podporující růst vlasů.

ALPECIN

ALPECIN je opět německým výrobkem. Šampony proti padání vlasů obsahují kofein, látky snižující hladinu testosteronu ve vlasovém folikulu.

Renokin

Možná vás to překvapí, ale jedná se o korejskou luxusní značku. Šampon obsahuje keratin, panthenol, lecitin, biotin, niacin, arginin, 4 biomimetické peptidy, přírodní výtažky.

Vivipharma

Vivipharma představuje ohromnou laboratoř specializující se na léčivé přípravky na vlasy. Šampony obsahují výtažek z kamene hematit (železo).

Sebamed

Představuje značku, která má od všeho trochu. Známá je svými přípravky pro děti i na opalování. Kromě toho však má i vlasové šampony. Šampon obsahuje kofein, formuli NHE a ginko bilobu.

Revlon

Revlon nabízí dekorativní kosmetiku, vůně, ale i barvy na vlasy a pomůcky. Velmi často se s ním setkáte v mnoha kadeřnických salonech.

PHYTODERMA

Má přípravky s bylinnými extrakty. Tyto přípravky mají pozitivně působit na zpevnění poprsí, zeštíhlení a proti vypadávání vlasů. Šampony obsahují zinek, železo, lecitin, obilné klíčky a olivový olej.

MARBO

Šampony této značky si zakládají rovněž na bylinných extraktech. Základem je proto kopřiva+ mastné kyseliny, vitamíny a minerální soli.

PROLAB

Šampóny ze Slovinska kladou kartu na Folliacusan, látku vitalizující buňky vlasové pokožky. Mimo ní v šamponu naleznete panthenol, zinek, aminokyseliny, Inositol, mention a acetyl cystein.

BIODERMA

BIODERMA je šampon původem z Francie. Jeho síla spočívá v obsahu pšeničných proteinů, cistínu, metionu, a dále vitamínů B5, B6, B8, B3, řeřichy, kopřivy, obilných klíčků, zinku, železa, včelího vosku, vápníku a hořčíku.

DUCRAY

DUCRAY představuje francouzskou kosmetiku, která proti padání vlasů bojuje s pomocí nicotinátu, vitamínů B5, B6 aB8. Jde tedy o podporu prokrvení vlasové pokožky a dodání živin.

VICHY

Značka VICHY patří k těm nejlegendárnějším. Její šampony obsahují aminexil, vitamíny PP, B5, B6, termální vodu Vichy.

La Roche

Šampon této značky bojují proti vypadávání vlasů tak, že se snaží přerušit řetězec padání vlasů. Šampon obsahuje Madecassoside, aktivní látku odstraňující podráždění, arginin, vitamín B5.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *