Ricínový olej se vyrábí ze semen skočce obecného. Jde o velmi blahodárný olej, který se k léčivým a kosmetickým účelům užívá již po celá staletí. Doposud odborníci nepotvrdili, proč tomu tak je, avšak nevyvrací holou skutečnost, že ricinový olej pozitivní účinek na pleť a vlasy skutečně má. Máte problémy s vlasy? Vyzkoušejte jej. Koupíte jej v lékárně anebo v obchodě se zdravou výživou. Pozor, vybírejte pečlivě, umí být i pekelně drahý!

Ricínový olej vzniká lisováním semen za studena. Tento olej má pěknou zlatožlutou barvu. Zajímavé také je, že olej obvykle nevoní ani nikterak nezapáchá. Cena se různí. Koupit jej můžete cca 125 ml za 125 korun, ale obdobně na některých místech můžete dát i za 50 ml. Pečlivě proto olej vybírejte.

Co všechno dokáže ricínový olej

Nejznámější vlastností ricínového oleje je skutečnost, že podporuje růst vlasů i řas, čímž zabraňuje plešatosti. Ricínový olej toho však umí mnohem víc. Posiluje slabé vlasy. Ovlivňuje všechny neduhy, které jsou spojeny se stresem, životním stylem a špatným životním prostředím. I když vás to překvapí, ricínový olej je schopen obnovit barvu vlasů, a to dokonce už i tam, kde dochází k šedivění. Ricínový olej je však dobrý i na řešení kožních potíží, oděrek, spálenin a popálenin nejen od sluníčka. Ricínový olej dokáže urychlit hojení bez jizev a zbavuje tělo strupů. Pravidelné užívání ricínového oleje redukuje poškození vlasu, eliminuje lámání a třepení vlasů. Jeho důležitou rolí je i hydratace suchých vlasů, pozitivně ovlivňuje i vlasovou pokožku, kterou prokrvuje. Ricínový olej zlepšuje rovněž i funkci lymfatických cest. Vedle pomoci s krásnou kšticí vám může pomoci i omládnout, jelikož je schopno zbavit vás vrásek.

Jak užívat ricínový olej

Existuje celá řada receptů, které používají ricínový olej, léčivý je však již sám o sobě. Zcela jednoduchý recept spočívá v jeho rovnoměrném nanesení na hlavu, kdy jej vmasírujete až do pokožky vlasů. Hlavu pak zabalíte do potravinové fólie a necháte působit alespoň po dobu 2 hodin. Ideální však je, když zábal ponecháte až do rána. Následně hlavu důkladně umyjte šamponem. Při práci s ricínovým olejem dávejte pozor na oblečení a užívejte nějaký starší čistý kus látky. Ricínový olej je totiž záludný, byť je světle žlutý, skvrny po něm na látce zůstanou již na věky.

Ricínovému oleji svědčí i míchání s dalšími oleji, jakými jsou: mandlový olej, jojobový olej, kokosový olej anebo také tea tree oil. Když tento olej smícháte s levandulovým olejem a necháte působit přes celou noc, budou vám pak vaše vlasy i krásně vonět. Všechny tyto oleje pozitivně působí i na lesk vlasů a snadnější rozčesávání.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *