V boji proti padání vlasů můžete bojovat různými způsoby. Vedle stravy a správné péče a přírodních látek, které blahodárně působí na vlasy, si pomoci můžete i speciálními přípravky proti padání vlasů. Těchto přípravků je však v současné době celá řada, a proto se může jevit obtížné vyznat se mezi nimi.

Ať už si však vyberete jakýkoliv produkt, měli byste si pamatovat, že je důležité vybírat si jej v prvé řadě podle příčiny padání vlasů. Vyřešení svých problémů se však nemusíte dočkat hned a ani po prvním vybraném přípravku. Každý člověk je osobností, takže je zapotřebí počítat s tím, že každému bude vyhovovat i něco jiného.

Přípravky – doplňky stravy

S problémy s vlasy vám mohou pomoci doplňky stravy. V prodeji jsou rozličné přípravky, které jsou zacílené na různou problematiku (různé příčiny vypadávání vlasů, šedivění, matnost vlasů, suché vlasy a podobně). Kromě běžných vitamínů, tu jsou i zcela speciální doplňky, které jsou zaměřené na blaho a zdraví vlasů. Jde např. o Vitalfan od Renee, Anacaps Ducray, od Revitalonu, Nutricapu, Clinical Clinical Hair, Eva Hairs, Altermed Hairclinic, Lecithin a mnoho dalších.

Přípravky jako léky

Vedle doplňků stravy v současné době již existuje i celá řada léků. Některé z nich jsou přitom v lékárně dostupné i bez předpisu. Tyto léky dokáží nejen s padáním vlasů bojovat, ale umí aktivovat vlasový folikul v místech, kde již vlasy nerostly. Léky mohou mít různou formu, setkat se můžete nejen s tabletkami, ale i se spreji, ampulemi a šampony. Mezi takové nejznámější léky patří např. Minoxidil, Aminexil a Fluridil.

Šampony proti vypadávání vlasů

Šampony proti vypadávání vlasů naleznete v drogériích, ale i v lékárně. Některé mohou být dokonce pouze na předpis. Co šampon, to jiná skladba. Je tomu tak proto, že se šampony rovněž zaměřují na různou problematiku padání vlasů. Mezi nejznámější tvůrce těchto vlasových šamponů patří kupříkladu Alpecin, Vichy, Prolab, Bioderma a další.

Přípravky proti padání vlasů – aktivátory a séra

Séra jsou obvykle prodávány v ampulích anebo ve speciálních malých lahvičkách. Všechny jsou určeny k důkladnému zapracování do vlasů a vlasové pokožky. Séra často nepůsobí pouze proti padání, ale rovněž zvyšují i jejich hustotu a objem. Zmínit zde můžeme Vichy Dercos Neogenic. Aktivátory obvykle působí na vlasovou pokožku, přesněji na vlasový folikul, který je schopen opět k činnosti, a to i přesto, že je již bez vlasu.

Všechny tyto přípravky můžete různě kombinovat. Vedle těchto přípravků můžete vyzkoušet i ty, které pomáhají řešit potíže s matnými vlasy, řídkými vlasy, málo hustými vlasy. Zajímavým přípravkem je kupříkladu speciální pudr, který po nanesení umí zdařile zamaskovat nízký počet vlasů. Vlasy díky tomuto přípravku získají na objemu a budou působit hustě.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *