Dnes se snad už ani nikdo nad barvení vlasů nepozastavuje, i když by měl. Na hlavu si v současnosti patlají už i žákyně základních škol. Výrobci barev na vlasy se předhání nejen s odstíny, ale i s vlastnostmi nabízených výrobků. Cena je samozřejmě různá. Pohybuje se od 60 korun cca 500 korun v těch luxusnějších prodejnách. Otázkou je, jaký je mezi nimi rozdíl a jaký je rozdíl mezi barvením domácím a u profesionála. O barvách také existuje spousta dohadů a mýtů. Hojně se také polemizuje o tom, jak to s těmi barvami skutečně je, jestli barvit ani, ne a jak často. Snad vám na všechny tyto otázky dokážeme odpovědět.

Barvy

Na trhu se doopravdy objevuje rozsáhlá nabídka barev, za různou cenu. Podle odborníků však neplatíte ani tak za kvalitu, jako za značku. Pokud polemizujete nad tím, zda se nechat obarvit sami doma, nebo u odborníka, je to na vás. Faktem je, že odborník má k dispozici mnohem kvalitnější výrobky, než se prodávají běžně v drogérii, také je pravda, že vám kadeřník může pomoci se správným výběrem odstínu. To, že vám barvu nanese profesionálně a kvalitně, ani nemluvě. Bohužel negativním faktorem u takového barvení je cena, která je mnohonásobně vyšší. Barvení v kadeřnickém salóně vás může vyjít od 500 Kč i něco málo přes 1000 Kč. Tohle rozhodnutí je tedy ryze na vás a na vaší peněžence.

V případě, že se rozhodnete pro domácí barvení, dbejte na to, aby barvy byly bez amoniaku. Amoniak je totiž velmi agresivní látka, která funguje tak, že nejprve ve vlasu zničí původní pigment, aby jej nahradil dalším. Toto barvení ničí vlasy. Dnes již však existují barvící přípravky, které se bez amoniaku obejdou a místo něj užívají jiné látky. Ty nejlepší pak obsahují i přírodní oleje a další přírodní složky. Takovými barvami jsou např. L’Oreál a Schwarzkopf.

Pozor, barvení vlasů není pro každého

Před každým barvením byste měli barvu nejprve otestovat. Výběr barvy by se pak měl řídit i podle typu pokožky, jejího stavu, typu vlasů a celkově podle její citlivosti. Měli byste vědět, že někteří lidé si prostě vlasy barvit nemohou.

Barvit ano, ale…

V současnosti jsou moderní barvy již natolik šetrné, že zdravé vlasy běžné barvení běžně unesou, ale…

Ano, ale jinak je tomu v momentě, když máte nějaké zdravotní problémy anebo jste těhotné. Barvení samo o sobě není škodlivé, ale představuje zbytečnou zátěž pro organismus (polínko do ohně). Zajímavé však je, že kupříkladu v případě suchých vlasů, vhodně zvolená kvalitní barva může naopak pomoci (rozhodně nezatěžuje). Taková nabarvení vlasů dokonce i uzdravuje a vlasu odlehčuje, jelikož vlas potáhne ochranným filmem.

Ať už se jedná o jakékoliv barvení, pro zdraví vašich vlasů, měli byste dodržovat jistá pravidla. Vlasy si barvěte jednou za 6 – 8 týdnů.  Zdravé, silnější a kvalitnější vlasy pak mohou snést i barvení jednou za 4 – 6 týdnů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *