Jistě to znáte, ať děláte, co děláte, vypadáte jako asparágus.  Vlasy nejste schopni kloudně učesat, a sotvaže se vám to povede a vy si po čase sundáte čepici, jako byste se prve vůbec nečesali. Elektrizující vlas trápí lidi různého pohlaví, napříč všemi generacemi.  Ptáte se, proč tomu tak je a co se s tím dá dělat? Máme pro vás několik rad, tipů a vysvětlení…

Proč máme elektrizující vlasy?

Vlasy nám nejvíce elektrizují v zimním období, kdy vlasy vystavujeme mrazům, čepicím a suchým, přetopeným interiérům. Pakliže máme ještě k suchým vlasům přirozený sklon, o zábavu máme velmi brzy vystaráno. Vlasy totiž elektrizují u vysušených vlasů. Pro tyto vlasy je typické, že jsou suché, křehké a velice jemné.

Co s tímto zapeklitým a nepříjemným problémem?

  1. Pokud nechcete mít elektrizující vlasy, musíte se o ně náležitě a pečlivě starat. V akutní fázi vám mohou pomoci ubrousky do sušičky anebo speciální antistatický sprej. Díky těmto přípravkům vlasy nejsou elektrizující, ale hebké a dají se konečně pořádně rozčesat.  Nutno však říct, že tyto prostředky jsou určeny pouze pro první pomoc a ne pro nějaké pravidelné užívání. Skutečný problém totiž nevyřeší.
  2. Základem boje proti elektrizujícím vlasům je v prvé řadě správná výživa. Strava proto musí být pestrá, bohatá a pravidelná. Nesmíte zapomínat na dostatek minerálů a vitamínů (A, B, C, E, H, selen, zinek, vápník, železo, hořčík a křemík).
  3. Výživa by však vlasům neměla být poskytována pouze vnitřně, ale i zevně. Užít můžete vlasové výživové séra, speciální šampony s vitamíny a minerály (biotinem). Účinným hydratujícím prostředkem je i zábal s extra panenským olivovým olejem.
  4. Aby vlasy nebyly suché, musíte je důkladně hydratovat. Nezapomínejte proto na dostatečný příjem tekutin.  Vlasy můžete zvlhčovat i s pomocí zvlhčovačů vzduchu.
  5. Péče o vlasy se netýká pouze správné volby kvalitní vlasové kosmetiky, ale i přímá péče o vlasy. Vlasy si neumívejte pod horkou vodou. Poslední spláchnutí vždy provádějte studenou vodou. Vlasy nikdy v osušce nedrbejte, ale opatrně je vymačkejte a nechte je uschnout na přirozeném vzduchu.
  6. Důležitým prvkem v boji proti elektrizujícím vlasům je správná volba hřebene. Zapomeňte na umělohmotné hřebeny! Kupte si hřeben ze dřeva s širokými zuby anebo s přírodními štětinami. Vůbec nejlepší jsou ionizující kartáče, jež zabraňují vzniku elektrizujících vlasů.
  7. 7.       Své vlasy šetře všude, kde můžete, a proto se vyhýbejte fénům, kulmám i žehličkám. Pakliže to není možné, při fénování měňte teplý a studený vzduch. Kupte si kvalitní přístroje, které budou mít tak, jako kartáč, ionizující vlastnosti.
  8. S elektrizujícími vlasy vám mohou pomoci přípravky obsahující QUATERNIUM 80.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *