Existuje celá řada různých vlasových masek, které vám mohou dopomoci ke krásným a hustým vlasům. Samozřejmě, že i zde platí pravidlo o tom, že na daný problém zvolíte tu správnou přírodní masku. Všechny tyto masky se obvykle vytváří z produktů, které nám dala matka příroda.

  1. Rozmarýnový olej + levandulový olej představuje skvělý recept na vysoký lesk vlasů. Jedná se o směs vytvořenou v poměru 1:1. Použijte 10 a 10 kapek oleje. Smíchaný olej pak vmasírujte do vlasové pokožky a nechte působit po dobu 30 minut. Poté olej z vlasů důkladně vymyjte vodou a šamponem.
  2. Tvaroh a mandlový olej je skvělý na suché a mdlé vlasy. Smíchejte 4 – 5 lžiček obyčejného tvarohu s několika kapkami mandlového oleje a naneste až ke kořínkům vlasů. Masku nechte působit po dobu 20 – 25 minut. Pak masku z vlasů důkladně vymyjte šamponem. Tuto masku opakujte pravidelně jednou týdně, do té doby, dokud vaše vlasy nebudou lesklé.
  3. Nejúčinnější směs na suché a poškozené vlasy je směs vyrobená z olivového oleje a našlehaného vejce. Princip spočívá v užití 1 polévkové lžíci a našlehaném vejci. Pro dlouhé vlasy užijte dvojnásobné množství. Na vlasy naneste a nechte působit po dobu 30 minut, pak masku z vlasů důkladně smyjte šamponem.
  4. Tato citrónová maska je perfektní pro řešení lámavých a křehkých vlasů. Vezměte jedno kivi a citron, oloupejte je, rozmačkejte je a rozmixujte je. Směs dále smíchejte se šťávou z jednoho citronu. Tuto směs naneste rovnoměrně na vlasy a zabalte do igelitové fólie. Nechte na hlavě působit po dobu 1,5 hodiny. Pak vše důkladně spláchněte.
  5. Další masku vyrobíte z banánu, medu a olivovým olejem. Jde o úžasný elixír pro unavené vlasy. Jde o hotový životabudič. Banán rozmačkejte, rozmixujte a smíchejte s medem a olivovým olejem. Naneste na vlasy a nechte působit po dobu 20 minut. Poté vše důkladně vymyjte.
  6. Pro lesklé vlasy je ideální maska užitá z majonézy. Celou sklenici naneste rovnoměrně po celé hlavě a nechte působit po dobu 15 minut. Vše důkladně vymyjte.
  7. Žloutek smíchejte s 2 lžičkami ricínového oleje, vmasírujte do vlasů a hlavové pokožky. Tímto stylem posílíte jejich lesk a sílu. Nakonec vše umyjte šamponem.
  8. Maska vyrobená z kopřiv je vyrobená z čerstvých bylin. Kopřivy nasekáte najemno a dáte je uvařit do vody. Svařené byliny nechte vychladit a naneste je do vlasů. Nechte působit pod igelitem po dobu dvou hodin, a pak kopřivy z hlavy jen spláchněte vodou. Maska podporuje růst vlasů a dodává jim celou řadu vitamínů.
  9. Na lupy použijte masku vyrobenou ze soli a olivového oleje. Masku vyrobíte smícháním cca 1:1, přičemž pak směs pak prsty nanášejte na vlasovou pokožku, do níž olej i sůl vmasírujte. Sůl zde působí jako peeling, hydratuje a dezinfikuje.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *